Slovenský trh poistenia automobilov bol obohatený o nový aktuálny produkt, miniHavarijné poistenie od Genertelu, ktoré stavia na medzinárodných skúsenostiach skupiny Generali Group. Je navrhnuté pre všetkých vodičov hľadajúcich služby s najlepším pomerom ceny a kvality, ktorí chcú poistiť svoje vozidlo pre prípad, ak spôsobia dopravnú nehodu. Okrem Genertelu žiadna iná spoločnosť na Slovensku neponúka výhody garantovaného krytia až do 1 000 eur a s nulovou spoluúčasťou pre poistky, za cenu už od 29 eur.. „MiniHavarijné poistenie možno uzavrieť jedine s povinným zmluvným poistením od Genertelu,“ vysvetľuje Petar Dobric, člen predstavenstva pre medzinárodný obchod. Dodáva, že tento produkt nekryje také udalosti, ako sú krádeže, vandalské činy a prírodné katastrofy. „Pokrýva také poistné udalosti ako sú zrážky áut. Tie patria k najčastejším dopravným nehodám,“ dodáva Petar Dobric.

 

Podľa prieskumu Genertelu približne 20 % z celkového počtu 2,2 milióna vozidiel krytých povinným zmluvným poistením je chránených Havarijným poistením. Tento fakt nasvedčuje nízky dopyt po tomto druhu poistení., Podľa prieskumu hlavnou prekážkou sú cena a zložité podmienky. Za bežné havarijné poistenie zaplatia dnes vodiči priemerne až 350 eur ročne. „Naši zákazníci si žiadali takýto druh produktu. Naším cieľom je poskytovanie inovatívnych služieb, ktoré budú vyhovovať skutočným potrebám zákazníkov za prijateľnú cenu. MiniHavarijné poistenie si môžu dovoliť doslova všetci vodiči – bez ohľadu na to, ako staré je ich auto, a na to, či ho používajú príležitostne alebo každodenne v hustej premávke,“ povedal Petar Dobric. Podľa neho môže 56 ročný majiteľ vozidla Renault Clio (43 kW, 1 440 kg) z Bratislavy, ktorý nemal minimálne päť rokov nehodu, získať miniHavarijné poistenie svojho vozidla za rozumných 31 eur za rok. Dohromady s PZP tak zaplatí v poisťovni Genertel menej než 95 eur. Rovnako starý vodič Škody Octavie (77 kW, 1 970 kg) z trenčianskeho kraja môže získať toto poistenie za menej ako 48 eur. Spoločne s PZP to predstavuje sumu nižšiu než 145 eur. Jednoducho povedané miniHavarijné poistenie je lacnejšie ako povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú tretej strane. MiniHavarijné poistenie kryje napríklad aj spoluúčasť existujúceho havaríjného poistenia motorového vozidla pre to isté vozidlo. Preto je výhodné pre klientov, ktorí majú aj klasické havaríjne poistenie. Ak vezmeme do úvahy, že miniHavarijné poistenie má nulovú spoluúčasť, ide o ideálny doplnok, ktorý kryje náklady spôsobené malými nehodami. Ďalším dôvodom, prečo je tento produkt lákavý pre vodičov, je skutočnosť, že ho možno získať v priebehu niekoľkých minút – na webovej stránke www.genertel.sk alebo telefonicky na čísle Genertelu 0850 555 555. Táto poistka vzbudila veľký záujem aj u našich susedov v Maďarsku, kde ponuku od Genertelu na miniHavarijné poistenie uzavrelo za posledné tri mesiace viac ako 10 tisíc vodičov. Údaje z Talianska ukazujú, že 25 – 30 % tých vodičov, ktorí uzavrú povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú tretej strane, získajú spolu s ním aj miniHavarijné poistenie.
Treba poznamenať, že vodiči môžu získať tento produkt bez podpisu ako súčasť zmluvy o povinnom zmluvnom poistení, pričom majú až 30 dní na zaplatenie poistného. Poisťovňa Genertel vstúpila na trh v roku 2010 s ponukou PZP prostredníctvom modelu priameho predaja. Spoločnosť je prvou výlučne on-line poisťovňou, ktorá pôsobí na slovenskom trhu. Všetky služby poskytuje výlučne prostredníctvom priamych kanálov – webovej stránky a call centra. Genertel.sk umožňuje uzavretie poistnej zmluvy kedykoľvek a kdekoľvek, bez nepotrebného papierovania a v priebehu niekoľkých minút. On-line poistné produkty sú vhodné pre ľudí, ktorí vedia oceniť jednoduchosť, premyslené produkty a ceny a neobmedzenú dostupnosť v spojení so spoľahlivosťou garantovanou stabilným finančným zázemím skupiny  Generali Group.