Najmladšia poisťovňa na slovenskom trhu povinného zmluvného poistenia (PZP) Genertel úspešne zavŕšila prvý rok pôsobenia na Slovensku. Po rozbehu spoločnosti na zelenej lúke na vysoko saturovanom trhu PZP sa stal Genertel poisťovateľom s vysokým rastom a lídrom v inováciách.

Tento úspech je výsledkom dobrého mixu najlepšej ceny na trhu, dobrého a dôsledne dodržiavaného systému zliav, udržaní fixných nákladov na nízkej úrovni a inovácií v zmysle unikátnych produktov na slovenskom trhu. Už počas prvého roku na trhu sa stal Genertel stabilným a profitabilným hráčom na slovenskom vysoko saturovanom trhu PZP.

Nové ceny a výhľad trh

Celý trh PZP bude v nasledujúcich mesiacoch najviac ovplyvnený najväčšími hráčmi na trhu, ktorí zavedú precíznejšiu tarifikáciu poistného a lepšie rozčlenia svoju zákaznícku bázu. Spoločnosti s vysokými fixnými nákladmi totiž majú v súčasnosti ťažkosti udržať profitabilitu na trhu povinného zmluvného poistenia.

Predpokladáme, že trh bude pomaly rásť o 5 až 10% a že veľkí poisťovatelia začnú konečne dôsledne uplatňovať bonus/malus systém, aby vinníci nehôd platili vyššie poistné. V súčasnosti totiž rozdeľujú svoje náklady na všetkých zákazníkov,“ povedal Petar Dobric, člen predstavenstva poisťovne Genertel.

Genertel Poisťovňa pripravila pri príležitosti svojich prvých narodenín darček pre svojich nových a existujúcich zákazníkov – aj napriek trendom na trhu a tlakom na zvyšovanie poistného budú platiť zodpovední vodiči bez nehôd najvýhodnejšie ceny, ktoré sa oproti tomuto roku nezmenia. Spoločnosť totiž zvolila cenovú stratégiu prísnu voči vodičom s poistnou udalosťou a aj vďaka tomu môže pre vodičov jazdiacich bez nehody poskytovať bonusy až do výšky 65%. Okrem výhodnej ceny získajú noví aj verní klienti k svojmu PZP od Genertelu VIP asistenčné služby s garanciou príjazdu do 60 minút a miniHavarijné poistenie v rámci špeciálnej ponuky na 3 mesiace bezplatne.

“Počas posledných 12 mesiacov sme sa naučili veľa o slovenskom trhu. To nám umožnilo postaviť novú tarifu na lepšej segmentácii vodičov, pripraviť ju ešte precíznejšie a lepšie využiť všetky vstupné parametre. V priemere sa naša cena poistného nezvýši a ostane na priemernej úrovni minulého roka,” povedal Dobric.

Počúvame motoristov

Unikátny produkt miniHavarijné poistenie, ktoré je v ponuke od apríla 2011, odráža potreby dnešného zákazníka a je výsledkom priamej komunikácie so zákazníkmi počas celého roka, bez sprostredkovateľov. MiniHavarijné poistenie je určené majiteľom vozidiel starším ako 5 rokov, ktorí hľadajú efektívne riešenie ako si poistiť svoje auto nad rámec PZP.

Zákazníci sa obracali na spoločnosť aj s tým, že potrebujú rýchle riešenie v situácii keď majú problém na ceste, nakoľko v dnešnej dobe sa žije rýchlo a nemajú čas zdĺhavo riešiť problémy s autom. Odpoveďou Genertelu sú VIP asistenčné služby s garanciou, že pomoc príde k motoristom v núdzi do 60 minút. Ak neprídeme do 60min, vodičom poskytneme kupón 50 EUR na benzín.

Ďalšia veľká vec na slovenskom trhu

Slovenský trh povinného poistenia sa po dlhé roky veľmi nemenil. Genertel však v súčasnosti pripravuje revolúciu na trhu. Aj keď jazdí dnes na Slovensku väčšina motoristov zodpovedne a bezpečne, musia platiť vyššie poistné kvôli chybám a bezohľadnej jazde iných. Poisťovňa Genertel ako prvá na Slovensku pripravuje spustiť on-line prepojenie na tzv. poistný register motoristov, ktorý spravuje Slovenská kancelária poisťovateľov (SKP) a obsahuje informácie o nehodách a platobnej disciplíne poistníkov.

„Sme moderná poisťovňa s ponukou PZP založenou na dlhodobej stabilite a udržateľnosti. Prepojenie na poistný register nám umožní správne analyzovať riziká a dôsledne uplatňovať bonus/malus,“ povedal Dobric. To v konečnom dôsledku znamená férové ceny, kedy zodpovední platia menej a bezohľadní vodiči viac.

V súlade s touto stratégiou zvažuje Genertel zavedenie ďalších parametrov, ktoré majú vplyv na výšku ceny poistného pre motoristov. To umožní nájsť správny pomer medzi cenou a rizikami vo všetkých segmentoch motoristov. V súčasnosti najbežnejšie parametre ako napríklad vek majiteľa vozidla, výkon motora, rok výroby a pohlavie nie sú dostačujúce.