Vianoce nám už dýchajú na krk a vy ešte stále zháňate posledné darčeky? Ak máte v rodine nadšeného motoristu alebo motoristku, môžu vám nasledujúce riadky uľahčiť nakupovanie.

Navigácia

Pokiaľ v aute nie je zabudovaná, je navigácia perfektným a veľmi praktickým darčekom pre každého motoristu. Kvalitnejšiu navigáciu aj s mapami zoženiete už za cenu okolo 100€. Dá sa jednoducho zachytiť na čelné sklo alebo na palubnú dosku. Nové navigácie majú výborné navádzanie medzi pruhmi, takže vodič sa vie bez problémov zorientovať. Nezáleží, či šofér cestuje do zahraničia alebo len do okolia, jednoduchšie si vie cestu naplánovať, vidí, kedy dorazí do cieľa a prakticky sa nemôže stať, že zablúdi.

Škola šmyku

Aj skúsený šofér sa môže dostať do šmyku. Nepriaznivé počasie, zle upravená cesta v kombinácii napríklad s nepredvídateľnou dopravnou situáciou, to všetko sú faktory, ktoré môžu spôsobiť, že sa auto stane neovládateľným. Šofér môže mať za sebou tisícky najazdených kilometrov, ale keď si auto začne robiť čo chce, je dobré mať za sebou hodiny v škole šmyku. Cena kurzu začína zhruba na 140€, je to však investícia do bezpečnosti. Výsledná suma závisí od kurzu, ktorý vyberiete. Štandardný kurz pozostáva z teoretickej aj praktickej prípravy na rôzne krízové dopravné situácie.

Jazda na športovom vozidle

Zajazdiť si na Porsche, Ferrari či dokonca na formule je snom asi každého nadšeného motoristu. A nebude vás to stáť niekoľko tisíc eur, ani obrovský úver na krku. Poukaz na rezerváciu takéhoto vozidla často nájdete aj na zľavových portáloch. Cena sa odvíja od počtu kilometrov, na ktoré máte vozidlo zapožičané, a od toho, akú značku a model auta vyberiete. Pripravte sa však na sumu minimálne 50€.

Ručný autovysávač

Správny šofér sa o auto stará nie len zvonku, ale aj zvnútra. Šikovný autovysávač, ktorý môžete zapojiť aj priamo v aute je naozaj praktickým pomocníkom. Práca s ním je jednoduchšia a ľahko vyčistí aj ťažko dostupné miesta. Navyše je taký malý, že v kufri nezaberie veľa miesta a v prípade potreby je možné ho kedykoľvek použiť. To ocení každý milovník štyroch kolies.

Autochladnička

Autochladnička sa na dlhých cestách zíde počas celého roka. Ak človek, ktorého by ste chceli obdarovať, často cestuje, napríklad na služobné cesty alebo dochádza do práce, určite takýto darček privíta. Kvalitnú autochladničku zoženiete za cenu okolo 50€. A pokiaľ radi cestujete autom na dovolenky či rodinné výlety, využije ju celá rodina.

Alkohol tester

Každému je jasné, že pod vplyvom alkoholu za volant nesmie. Stanú sa však situácie, že po večernej oslave alebo návšteve si človek nie je istý, či už môže sadnúť za volant. Práve v tejto situácii je výbornou pomôckou alkohol tester. Kvalitnejší digitálny tester kúpite za zhruba 50 eur.

Vyhrievaný masážny poťah sedadla

Darček, ktorý vie spríjemniť jazdu. Ceny vyhrievaných a masážnych poťahov sú naozaj rôzne, pri výhodnom pomere cena – kvalita na tento darček miniete od 30 do 60€. Poťah sa jednoducho pripevní na sedadlo a napojí do konektora zapaľovača. Okrem toho, že príjemne zahreje pri mínusových teplotách, poskytuje šoférovi aj pridanú hodnotu vo forme masáže.