Kto jazdí zodpovedne a bez nehôd, dostane najlepšiu cenu povinného zmluvného poistenia (PZP). Vyplýva to z nezávislých porovnaní nových cien PZP na budúci rok všetkých dôležitých médií, v ktorých je online poisťovňa jasným favoritom najpočetnejšej skupiny vodičov vo veku 30 a viac rokov jazdiacich bez nehôd. Pri správnom výbere poisťovne totiž môže ušetriť niekoľko desiatok Eur ročne a v niektorých prípadoch zaplatí dokonca menej ako polovicu súčasnej ceny.

Napríklad 33-ročný vodič Škody Octavie 1,9 TDI z Nových Zámkov zaplatí 111,23 Eur a ušetrí podľa porovnania denníka SME oproti druhej najlacnejšej poistke takmer 16 eur ročne a oproti najvyššej cene dokonca až 45 eur. Samozrejme, len ak nespôsobil už viac ako päť rokov nehodu. Skúsení, beznehodoví vodiči v porovnaní Hospodárskych novín dostanú v Generteli takmer vždy najlepšiu cenu bez ohľadu na to, či majú veľmi obľúbenú Škodu Fabia, Peugeot 406, Mercedes Benz B alebo Kiu Sorento. Ušetrených dokonca až 50 eur voči druhej najlacnejšej ponuke v prípade niektorých typov áut môžu využiť na vianočné darčeky pre deti či vnúčatá.

Z porovnania cien Pravdy vyplýva, že 45-ročný vodič zo Šale, ktorý jazdí bez nehody na Škode Felícia 1,3, prípadne aj na Peugeote 206 1,4, zaplatí pri poistení cez internet 70,85 Eur, čo predstavuje najlepšiu cenu na trhu. Ak by mal Škodu Octaviu 1,9 TDI, zaplatil by 110,35 Eur a oproti druhej najlacnejšej ponuke by ušetril viac ako 30 eur.

Z prieskumov zároveň vyplýva, že vinníci nehôd zaplatia pri uplatnení prirážok za spôsobené nehody vyššie poistné oproti tým vodičom, ktorí dodržiavajú predpisy a nespôsobujú nehody. Zatiaľ jedinou poisťovňou na trhu, ktorá striktne uplatňuje systém zliav a prirážok (systém bonus/malus), je Genertel. Vďaka tejto stratégii môže ponúknuť vodičom, ktorí nespôsobujú nehody veľmi výhodné ceny. Poisťovni sa darí dosahovať nízku cenu aj vďaka priamemu predaju poistenia bez sprostredkovateľov.

Prvá online poisťovňa na Slovensku čerpá aj zo skúseností z iných krajín, kde pôsobí. Napríklad v Maďarsku alebo v Taliansku patrí v priemere za posledné roky k najvýhodnejším poisťovniam.

Beznehodový priebeh PZP je tým hlavným faktorom, ktorý šetrí vodičom poisteným v Generteli peniaze. Ďalšiu zľavu môžu získať pri ročnej platbe. V rámci akciovej ponuky platnej do 15.novembra 2011 môžu získať ďalších 20 %. Ak preukážu výpoveď podanú v inej poisťovni, ako bonus dostanú extra zľavu 5 %. Svojou bezpečnou jazdou šetria vodiči nie len na poistke, ale aj na prípadných nákladoch na opravu svojho auta.