Aj napriek tomu, že počet dopravných nehôd v posledných rokoch klesá, policajti zvyčajne s blížiacim sa obdobím letných prázdnin zdvíhajú varovný prst. Začiatok júla a koniec augusta sú tradičné mesiace, kedy dochádza k prudkému nárastu dopravných nehôd s často tragickými následkami. Pravdepodobnosť, že sa vodič motorového vozidla stane súčasťou dopravnej nehody sa výrazne zvyšuje.

Ako vyplýva z prieskumu prvej on-line poisťovne Genertel, havarijné poistenie nemá v súčasnej dobe až 74 % slovenských vodičov. Dôvodom je zrejme jeho vysoká cena, zjednanie a spoluúčasť bežná vo výške až do 30 %.

Dopravné štatistiky hovoria jasne. Vedľa častejších stretov motoristov s cyklistami a chodcami je júl a august obdobím zrejme menších dopravných nehôd, ktoré môžu náklady na dovolenku výrazne predražiť. S elegantným riešením nielen pre prázdninové mesiace prišla pred niekoľkými týždňami ako prvá on-line poisťovňa Genertel. Jej nový produkt – miniHavarijné poistenie, pokrýva za cenu začínajúcich na 29 Eur ročne poistné udalosti až do výšky 1.000 Eur, a to s 0% spoluúčasťou.

„Sme tu pre zodpovedných a inteligentných vodičov, ktorí rozmýšľajú dopredu. Ponúkame im unikátny produkt za bezkonkurenčnú cenu. MiniHavaríjné poistenie vzhľadom k nulovej spoluúčasti je výhodné i pre vodičov, ktorí majú aj klasické Havarijné poistenie,“ zdôrazňuje Miroslav Chovan, riaditeľ pobočky Genertel na Slovensku.

Tabuľky dopravných nehôd evidujú podľa údajov Ministerstva vnútra SR z roku 2010 Bratislavský, Prešovský a Žilinský kraj, kedy bolo najviac nehôd s následkom smrti. Vo všetkých krajoch s výnimkou Bratislavského a Trnavského bola hlavnou príčinou dopravných nehôd nedovolená rýchlosť.

Významnou mierou sa na nehodovosti podieľali vodiči s vodičskou praxou do 5 rokov, a motocyklisti, ktorí sú v lete pravidelnými účastníkmi stretov s motorovými vozidlami. „Letný stres za volantom a horúčavy majú vplyv i na radu dopravných nehôd, ktoré si vodiči spôsobia vlastnou neopatrnosťou či nepozornosťou na parkoviskách obchodných centrách pri cúvaní, alebo neprispôsobenej jazdy či iným dopravným obmedzením, ktoré bývajú v lete pomerne často“ dodáva Chovan.

MiniHavarijné poistenie od Genertelu je ihneď dostupné prostredníctvom www.genertel.sk alebo na telefonickej linke 0805 555 555 pre všetkých vodičov, a využiť ho môžu aj majitelia automobilov starších ako päť rokov. Vodiči môžu získať tento produkt bez podpisu ako súčasť zmluvy o povinnom zmluvnom poistení, pričom majú až 30 dní na zaplatenie poistného.