Vysoké teploty prezrádzajú, že čas, keď sa budeme vyvaľovať na pláži, obdivovať pamiatky alebo aktívne zrelaxujeme v horách sa blíži. Už dávno nie je pravidlom – jedna dovolenka do roka a koniec. Kratšie výlety do okolitých krajín a jedna dlhšia dovolenka pri mori, to je stále sa rozširujúci trend. Preto sa krátkodobé poistenie množstvu ľudí finančne neoplatí a je vhodnejšie poistiť sa rovno na rok. Nemusíte potom myslieť na poistenie vždy, keď niekam cestujete, a poisťovať sa na poslednú chvíľu. Jednoducho viete, že rok máte poistnú ochranu za hranicami istú.

Ako si užiť dovolenku dvakrát

Minimálne dve dovolenky nám doprajú dostatok priestoru na oddych od každodenných povinností. Nie je to však vždy také jednoduché, preto sme sa rozhodli pridať k vašej dovolenke ešte jednu od nás, a to vo forme cestovného poukazu v hodnote 100€. Ako ho získať?

Uzatvorte si naše ročné cestovné poistenie za cenu 19,90€ na www.genertel.sk/cestovne alebo s naším operátorom na 0850 555 555 a uhraďte do 10 pracovných dní. To je všetko. V mailovej schránke vám pristane cestovný poukaz v hodnote 100€ a vy sami si vyberiete, kedy a kam chcete cestovať. Jeho platnosť je až do konca roka 2018.

Kam môžete s poukazom cestovať?

Na výber máte z ponuky hotelov alebo pobytov, ktoré nájdete na webovej stránke www.connexcestovnypoukaz.com V ponuke je približne 200 hotelov z desiatich európskych krajín. Vybrali sme pre vás zopár miest, ktoré podľa nás stojí za to navštíviť:

Rakúsko – Korutánsko

Ak milujete hory, priezračné jazerá, zelené lúky a pokoj prírody, to všetko nájdete v Korutánsku. Korutánsko je špecifické tým, že okrem nádherných turistických chodníkov ponúka aj možnosť kúpať sa priamo v lone prírody v tyrkysovo modrých jazerách, v ktorých je v lete naozaj príjemne teplá voda. Okrem toho je tu množstvo turistických atrakcií, parkov a hradov. Ak u vás vyhráva aktívny oddych, môžete okrem turistiky využiť aj cyklotrasy alebo skúsiť paraglajding.

Taliansko – Toskánsko

Taliansko je nevyčerpateľný zdroj krásnych miest pre letné dovolenky. Od severu na juh až k ostrovom nájdete vždy niečo iné. Môžete si vybrať z miest bohatých na históriu a z množstva nádherných pláži, alebo sa odvážiť napríklad aj na výstup na sopku. To všetko ochutené obľúbenou talianskou kuchyňou, horúcim slnkom a dobrým vínom. V Taliansku máte na výber z 39 hotelov, ale ak ste fanúšikom práve dobrého vína, určite navštívte romantické Toskánsko. Dopravíte sa tam pohodlne autom a hotely sa dokonca nachádzajú blízko mora.

Maďarsko – Miskolc

Maďarsko v lete? Asi každý si predstaví dovolenku pri Balatone. S naším cestovným poukazom nájdete ubytovanie aj tam, ale ak už Balaton dobre poznáte, vyskúšajte nevšednejšiu destináciu. Spravte si výlet do severného Maďarska, konkrétne do mesta Miskolc. Nachádza sa len niečo vyše hodiny od slovenských hraníc a ponúka množstvo zaujímavostí, akými sú napríklad tzv. visiace záhrady s vodopádom priamo v meste alebo jaskynné kúpele, kde si môžete užiť kúpanie v jaskynnom labyrinte.

Česká republika – Oddych v „lázních“

Cestovný poukaz môžete v Českej republike uplatniť v 18 hoteloch, takmer v každej oblasti. Ale čo tak navštíviť od Slovenska najodľahlejšiu časť Karlovy Vary alebo Marianské Lázne? Je síce pravda, že k nim budete cestovať trochu dlhšie, ale určite to stojí za to. Ak už nič iné, istotne vás dostane príjemná atmosféra kúpeľného mesta a romantické promenády, ktoré vás donútia vypnúť, spomaliť a zrelaxovať. Popri tom môžete navštíviť napríklad podzemné miesta, kde vyviera liečivá voda a okolité historické pamiatky. Pre fanúšikov pohybu sú tu stovky kilometrov cyklotrás, ale napríklad aj splavovanie. No a samozrejme wellness a výborná gastronómia.

Nemecko – Bavorsko

Rozprávkové zámky, malebné dedinky, zeleň a hory, to je Bavorsko. A okrem toho aj výborné pivo a klobásky. 🙂 Určite sa oplatí vidieť najkrajší zámok na svete Neuschwanstein, ktorý vyhráva tento titul už niekoľko rokov v mnohých rebríčkoch. Neváhajte tiež obuť turistické topánky a vyraziť do Álp. Ak nie ste práve športový tip, nemusíte sa obávať. Je tu množstvo lanoviek a zubačiek, ktoré vás vyvezú až na vrchol a vy sa tak môžete pokochať krásnymi výhľadmi úplne bez námahy.