Bratislava, 9. máj 2012 – Vytopiť susedov nie je na Slovensku ani nič nezvyčajné a už vonkoncom nič príjemné. Okrem narušenia susedských vzťahov to môže stáť aj niekoľko stoviek Eur. Bojíte sa, že vaše dieťa alebo domáci miláčik poškodí na návšteve drahý televízor alebo pohovku? Alebo sa desíte rinčiaceho skla susedovho okna vždy, keď sa vaše deti hrajú s loptou?

 

Spríjemnite a odľahčite si život. Aby ste sa už nemuseli obávať bežných škôd, ktoré môžete spôsobiť niekomu inému vy alebo vaše deti, váš pes či mačka, pripravila poisťovňa Genertel unikátnu možnosť kúpiť si poistenie Zodpovednosti pre domácnosť k vášmu povinnému zmluvnému poisteniu auta. Za ročné poistné len 9,99 eura získate krytie škôd až do výšky 10 000 eur. Okrem toho, získate aj poistenie straty alebo odcudzenia dokladov, kedy poisťovňa kryje náklady na obstaranie nových dokladov až do výšky 150 eur bez spoluúčasti. Rovnakú sumu vám poisťovňa vyplatí aj v prípade, keď vám živelná pohroma poškodí garáž. Ani v prípade straty alebo odcudzenia dokladov nejde o ojedinelý jav. Každý deň okradnú vreckári nepozorných nakupujúcich v supermarketoch. Obete spravidla prídu nie len o peniaze, ale aj o všetky doklady. Polícia SR eviduje za minulý rok spolu až približne 70 000 stratených alebo odcudzených občianskych preukazov. Za znovu vydanie preukazu pritom polícii zaplatíte 16,50 Eur, resp. 33 Eur v prípade, že sa vám to stane opakovane v priebehu dvoch rokov po sebe.

Príklady poplatkov krytých z poistenia Zodpovednosť pre domácnosť

Úkon: Poplatok:

Vydanie občianskeho preukazu

16,50 eura
(33 eur pri opakovaní)

Vydanie vodičského preukazu

6,50 eura

Vydanie cestovného pasu

33 eur
(132 eur pri vydaní do 2 dní)

Nové kľúče od auta

150 eur*

Nový bezpečnostný kľúč od bytu

105 eur*

Zablokovanie a znovu vydanie platobnej karty

20 eur**

* Cena závisí od výrobcu a prípadne úrovne bezpečnosti.
** Cena je orientačná a závisí od banky a typu karty.

Okrem základných dokladov kryje poistenie aj poplatky súvisiace s vydaním nových platobných kariet či výroby nových kľúčov vrátane celej výmeny zámku. V rámci asistenčných služieb pritom majú klienti aj bezplatné otvorenie dverí v prípade, že stratili kľúče alebo sa zabuchli.

„V súčasnej kríze sú rodiny citlivejšie na škody, ktoré môžu vzniknúť pri bežných činnostiach, ako napríklad rozbité okuliare, mobilný telefón či krištáľová váza v obchode. Ľudia, ktorí majú deti, túto situáciu poznajú. Preto sme sa rozhodli prevziať tento problém na seba, aby nemuseli zákazníci Genertelu myslieť denno-denne na riziká a užívať si život. Zároveň sme do poistenia doplnili aj krytie poškodenia garáže, ktoré ocenia ich majitelia práve v nadchádzajúcej daždivej sezóne.

V minulých rokoch narobili povodne veľké škody a toto krytie je extra darčekom pre našich zákazníkov,“ povedal Miroslav Chovan, riaditeľ poisťovne Genertel.

Tento produkt poistenie Zodpovednosť pre domácnosť za 9,99 Eur si môžu od Genertelu kúpiť všetci klienti, ktorí využívajú najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie na svoje auto. Vďaka tejto kombinácii poistení tak bude klient už za cenu od 68,99 Eur ročne chránený pred nečakanými výdavkami v prípade škôd, ktoré by spôsobil jazdou v aute alebo inou činnosťou, pri strate alebo krádeže dokladov, platobných kariet alebo kľúčov a aj v prípade poškodenia jeho garáže živelnou udalosťou. Poistenie Zodpovednosť pre domácnosť kryje aj škody spôsobené deťmi či domácimi miláčikmi.

Detailné informácie o poistení Zodpovednosť pre domácnosť získate na www.genertel.sk alebo na telefonickej linke 0850 555 555.

Samuel Martiš
PR and Marketing Manager
Samuel.martis@genertel.sk
www.genertel.sk
MediaDom, s.r.o.
Ivan Kahanec
+421 949 233 493
kahanec@mediadom.sk