Zima, husté sneženie a šmykľavé cesty sú ideálnymi podmienkami na dopravné nehody, kedy do seba narazia dve autá. Stačí malá chyba pri riadení a situácia, ktorá by v lete skončila maximálne vyššou hladinou adrenalínu v krvi motoristu, skončí v zime nehodou a rozbitými autami. Kým poškodenému vodičovi kryje škodu povinné zmluvné poistenie (PZP), vinník si zväčša musí uhradiť škodu na aute sám.

Pre väčšinu vodičov je totiž klasické havarijné poistenie príliš drahé, čo ukazujú aj štatistiky, že ho 74% vozidiel na Slovensku nemá. Za jeho vysokou cenou možno hľadať najmä krytie v prípade krádeže, vandalizmu či živelných pohrôm. Navyše, zrážka dvoch vozidiel je celosvetovo najčastejším typom nehody a podľa štatistík vo vybraných krajinách vrátane Slovenska ide zhruba o 6 až 7 nehôd z desiatich. Motoristi bez havarijného poistenia tak riskujú pomerne vysoké a najmä nečakané výdavky.Online poisťovňa Genertel preto pripravila pre motoristov nový unikátny produkt, ktorý za výhodnú cenu už od 29 Eur ročne kryje práve situácie, keď vodič spôsobí nehodu a rozbije pritom aj svoje auto. Plní tak svoj prísľub zákazníkom prinášať na Slovensko nové produkty, ktoré sú v iných krajinách medzi motoristami obľúbené. Tisíce vodičov napríklad v Maďarsku či Taliansku už takýto produkt majú a vďaka nemu zbytočne neriskujú.

Novinka miniHavarijné poistenie EXTRA je produkt, ktorý nadväzuje na úspech miniHavarijného poistenia a je určený na krytie škôd až do výšky 20 000 Eur spôsobených na aute poistenca v prípade, že spôsobí zrážku s iným vozidlom. Hlavné výhody tohto poistenia okrem garantovanej výšky krytia sú aj nízka cena už od 43 Eur ročne, spoluúčasť iba 5% (minimálne však 100 Eur) a uzavretie online na www.genertel.sk alebo telefonicky na 0850 555 555 bez obhliadky vozidla.

Napríklad 33 ročný vodič z Nitry, ktorý má doma 8 ročnú Škodu Fabia 1,2HTP (40kW, 1580 kg) zaplatí k povinnému poisteniu za miniHavarijné poistenie EXTRA len 50,10 Eur. Ak by mal Toyotu RAV4 2,2D (110kW, 1825 kg) výška poistného je len 97,14 Eur. Pre starších a skúsenejších vodičov môže byť toto poistenie ešte výhodnejšie. Za miniHavarijné poistenie EXTRA teda zaplatí menej, ako za povinné poistenie. Naopak, pri štandardnom havarijnom poistení by zaplatil niekoľkonásobok poistného za PZP.

MiniHavarijné poistenie EXTRA sa nevzťahuje napríklad na krádež, vandalizmus, živelné pohromy či zrážku so zvieratami. Cena poistenia závisí od histórie škodovosti a údajov o vozidle a poistencovi.

Zákazníci, ktorí majú vozidlo staršie ako 5 rokov, si môžu zvoliť aj základné miniHavarijné poistenie. Za cenu od 29 eur ročne získajú motoristi garantované krytie do výšky 1000 eur bez spoluúčasti a bez obhliadky. V rámci aktuálnej akciovej ponuky platnej do 31. januára 2012 môžu získať motoristi toto poistenie na 3 mesiace zadarmo.

 

miniHavarijné

 

poistenie
(produkt Genertel)

 

 

miniHavarijné

 

poistenie EXTRA
(produkt Genertel)

 

Plné havarijné

 

poistenie*
(všeobecný produkt)

 

Výhodné pre staršie vozidlá vo veku 5 a viac rokov, do 3,5 ton všetky nové aj jazdené vozidlá do 3,5 tony nové vozidlá do veku 4 rokov, do 3,5 tony
Krytie do 1000 eur do 20 000 eur individuálne
Krytie škôd škody na vozidle vinníka pri zrážke vozidiel škody na vozidle vinníka pri zrážke vozidiel zrážka vozidiel, krádež, vandalizmus, živelné pohromy, zrážka so zvieratami a iné
Cena od 29 eur od 43 eur prevažne od 200 eur**
Spoluúčasť nie 5% (minimálne 100 eur) 5 – 15 % (a viac)
Obhliadka vozidla nie je nutná nie je nutná v závislosti od konkrétneho produktu
Dohodnutie poistenia online na www.genertel.sk alebo telefonicky na tel. čísle 0850 555 555 online na www.genertel.sk alebo telefonicky na tel. čísle 0850 555 555 osobne, spravidla na pobočke poisťovne alebo u zástupcu poisťovne

* V súčasnosti nie je v ponuke poisťovne Genertel. Tabuľka nepopisuje žiaden konkrétny produkt.
** Výška poistného závisí najmä od hodnoty vozidla. 

Viac informácií o produktoch poisťovne Genertel a možnosť objednať si poistenie získajú záujemcovia na stránke www.genertel.skalebo na telefonickej linke 0850 555 555.