Slováci platia za PZP viac ako Česi

Tak ako tradične, aj tento rok stále najväčšej skupine vodičov vyprší k 31.12. platnosť aktuálneho poistného obdobia na PZP. Ak máte zmluvu dlhé roky v jednej poisťovni, cena sa oproti pôvodnej mohla rokmi výrazne zvýšiť. Aj preto je namieste začať uvažovať nad možnou zmenou, keďže predĺžiť nevýhodnú poistku nie je úplne najšťastnejším riešením.

Poisťovne spúšťajú kampane a snažia sa vás presvedčiť o tom, že práve ich poistenie sa vám najviac oplatí. Avšak cenu PZP ovplyvňujú viaceré faktory, ako napríklad typ vozidla, vek vodiča, nehodovosť a mnohé iné. Pokiaľ ste aj vy dostali od svojej súčasnej poisťovne návrh na novú cenu poistky a nie ste s ňou spokojní, máte možnosť svoju terajšiu zmluvu vypovedať najneskôr 6 týždňov pred výročím, čiže 19. novembra.


Podľa nášho prieskumu už takmer polovica majiteľov áut počas svojho aktívneho jazdenia na cestách zmenila poisťovňu, v ktorej mali uzavretú zákonnú poistku. Odhadujeme, že aj túto sezónu plánuje zrušiť svoju starú, nevýhodnú poistku okolo 200.000 vodičov. Keďže táto téma je momentálne aktuálna, zaoberajú sa ňou aj médiá, ktoré prinášajú rôzne porovnania modelových príkladov poistení. Z týchto porovnaní vychádzame víťazne hlavne pri poistení skúsených vodičov nad 30 rokov, ktorí jazdia už dlhšiu dobu bez nehôd. Z toho vyplýva, že zodpovední vodiči sú u nás odmeňovaní najvýhodnejšími cenami poistenia. A beznehodových vodičov je našťastie drvivá väčšina.

Prechod od vašej starej poisťovne do Genertelu je skutočne jednoduchá záležitosť. Stačí ísť na našu stránku alebo zavolať na číslo 0850 555 555, kde si môžte urobiť kalkuláciu ceny poistenia. Pokiaľ uvidíte, že sa vám to naozaj oplatí, máte možnosť si priamo na našej stránke vygenerovať výpoveď starej zmuvy a ihneď uzavrieť novú zmluvu v Generteli. Žiadne papierovačky navyše, žiadne komplikované postupy, všetko môžte vybaviť online alebo po telefóne do niekoľkých minút. Poistenie je platné od momentu ukončenia telefonátu, respektíve odoslania online žiadosti. Potom stačí, ak poistku uhradíte do 30 dní.

Presvedčte sa sami, urobte si kalkuláciu ceny a uvidíte, že s nami môžete ušetriť až desiatky eur na svojej zákonnej poistke oproti tej, ktorú máte v starej poisťovni.

Do 15. novembra 2012 môžete navyše využiť našu akciu s 30%-nou zľavou z PZP. Viac info tu.