bezpecnost na cestach

Najväčším postrachom Dušičiek sú vodiči bez zákonnej poistky. Tých je na Slovensku cez 170 tisíc.

Enormný nárast presávky už od dnešného rána, znížená viditeľnosť v skorších večerných hodinách, množstvo chodcov na krajniciach ciest, a k tomu zväčša v tmavom oblečení. Práve to sú riziká, ktoré číhajú na slovenských vodičov počas blížiacich sa Dušičiek. Vodiči by preto mali venovať riadeniu mimoriadnu pozornosť najmä na neosvetlených úsekoch nielen v najbližšom okolí cintorínov, ale v obciach ako takých. Podľa policajných štatistík dochádza v zimnom období na polovici kritických úsekov slovenských ciest k dopravným nehodám hlavne medzi 16. až 20. hodinou. Buďte preto maximálne ostražití.

Čert nikdy nespí, na Dušičky o to viac

Aj keď celková nehodovosť na Slovensku v poslednom období klesá, Dušičky na pohode našim policajtom určite nepridajú. Počet nehôd sa počas najbližších dní zákonite zvýši, štatistika jednoducho nepustí. Prípadný stret vozidla s chodcom máva spravidla tragické následky. Ak je známy vinník nehody, čo je ten „lepší“ prípad, náklady spojené s liečbou sú hradené z povinného zmluvného poistenia auta.

Postrachom ciest sú autá bez poistky

Naozajstnou smolou pre oboch účastníkov nehody je, ak vodič nemá uzatvorené tzv. „PZP-čko“ na svoje auto. Nezodpovední vodiči jazdiaci bez zákonnej poistky sa naozaj zahrávajú so svojim osudom. Liečba následkov zranenia totiž môže dosiahnuť stotisíce Eur. A škody sú od nepoistených vodičov následne vymáhané. Hazardérov bez zákonnej poistky jazdí na Slovensku viac ako 170 tisíc, čo je viac ako 7% z takmer 2,5 mil. registrovaných áut. Želajme si, aby pri chodcoch stáli počas Dušičiek všetci svätí a nemali to šťastie prísť do kontaktu s takýmito ľahkovážnymi vodičmi.

Posledná šanca je dnes

Ako poisťovňa Genertel apelujeme na vodičov bez poistky, aby tento stav nebrali na ľahkú váhu. Je pre nich určite jednoduchšie a aj lacnejšie nechať si svoje auto poistiť, ako riešiť neopísateľné komplikácie v prípade nehody nepoisteného auta. Náš hovorca má pre nich riešenie: „Vodiči, a nielen tí nezodpovední, môžu napríklad využiť aktuálnu kampaň našej poisťovne. V nej poskytujeme PZP na 3 mesiace zadarmo. Akcia však končí dnes, tak by sa mali poponáhľať.” Informácie o končiacich zľavách na PZP v Generteli nájdete tu.

Zodpovední šoféri platia menej

Ak to aj nestihnete, nič sa nedeje. V Genertel.sk priebežne pripravujeme rôzne zvýhodnenia a pre väčšinu vodičov poskytujeme nižšie ceny ako je štandard na trhu. V tejto online poisťovni platí, že zelenú a nízke ceny majú hlavne zodpovední a skúsení šoféri jazdiaci bez nehôd.