Blížia sa veľkonočné sviatky, kedy si viac ako inokedy, doprajeme počas návštevy rodiny a známych pár pohárikov. Myslime však na zdravie a bezpečnosť seba i blízkych a neriskujme jazdu pod vplyvom alkoholu.

Vyhasnutie ľudského života z dôvodu požitia alkoholu je totálnym nezmyslom. „Blížia sa nám veľkonočné sviatky a mnohí vodiči počas rodinnej návštevy pohárik neodmietnu. V takýchto prípadoch svojim klientom zabezpečíme „Alkohol taxi“, ktorý je súčasťou asistenčných služieb povinného zmluvného poistenia“, hovorí Miroslav Chovan, riaditeľ poisťovne Genertel.

Zavolajte si „Alkohol taxi“

Aby ste sa vždy bezpečne dopravili domov a vychutnali si sviatky jari v kruhu svojich najbližších, nesadajte za volant pod vplyvom alkoholu. Ak si už doprajete pár pohárikov, zavolajte si „Alkohol taxi“, prípadne si zaistite iný odvoz.

Navyše pre vás zabezpečíme opravu defektu, dočerpanie paliva či iný druh asistečnej služby aj počas veľkonočných sviatkov, kedy sú bežné servisy zatvorené. To všetko vrámci povinného zmluvného poistenia.

Doprajte si dostatočný oddych

Organizmus bežného chlapa vysokého 180 cm a vážiaceho 80 kg potrebuje približne 2 hodiny, aby „strávil“ poldeci 40% alkoholu. Ak si chcete byť istí, že „nenafúkate“, jazdite najskôr po 4 hodinách a zvýšte príjem nealkoholických nápojov. Odporúčame pred jazdou použiť aj alkohol tester.

Opatrnosti nikdy nie je dosť

Na cestách buďte obzvlášť opatrní aj v prípade, že ste alkohol nepili. Chybu totiž môže spraviť niekto druhý. Počas veľkonočných sviatkov existuje zvýšené riziko, že sa medzi ostatnými účastníkmi cestnej premávky budú nachádzať vodiči v podnapitom stave. Odporúčame preto využívať všetky možnosti zvýšenia bezpečnosti a nespoliehať sa na to, že keď vy jazdíte opatrne, nemôžete havarovať.

Krásne prežitie veľkonočných sviatkov vám želá tím Genertel 🙂