Na dovolenke nemusíte len ležať na lehátku. Počas pracovných dní sa človeku nakopia veci, na ktoré nemá čas a dovolenka je ideálnym miestom na ich realizáciu.

Venujte sa sami sebe

Je úžasné tráviť voľný čas s rodinou, ale aby sme sa cítili dobre, musíme mať aj pár chvíľ sami pre seba. Či už len na to, aby sme mohli vypnúť a o nič sa nestarať, alebo aby sme sa dali dokopy fyzicky aj psychicky.

GIF

Plánujte                                           

Spíšte si všetko, čo by ste chceli, ale aj to, čo musíte spraviť. Ideálne, ak si k jednotlivým  bodom napíšete konkrétny dátum, alebo aspoň mesiac. Veci sa tak stanú reálnejšími.

GIF

Knihy, filmy a hudba

Aj vám ležia na polici knihy, na ktoré počas roka jednoducho nemáte čas ani silu? Keď k tomu pridáme filmy a nové albumy našich obľúbených interpretov, nemusíme ani dovolenkovať pri mori.

GIF

Venujte sa svojim koníčkom

Nie je nič frustrujúcejšie, ako keď nemáte čas na svoje koníčky. Nielen, že sa im na dovolenke môžete venovať, ale môžete sa aj rozhodnúť, kedy si na ne vyčleníte čas počas pracovného týždňa. Oznámte to aj svojmu okoliu.

GIF

Naučte sa niečo nové

Aj keď máte pocit, že potrebujete vypnúť, od myšlienok na prácu či na rôzne problémy si najlepšie oddýchnete, ak svoj mozog niečím zamestnáte. Skúste teda niečo nové. Naučte sa napríklad variť francúzsku kuchyňu alebo postaviť kŕmidlo pre vtáčiky.

GIF

Vytrieďte fotky

Triedenie fotiek, ktoré sa vám za tie roky nakopili v počítači je práca aj na niekoľko hodín. Ak sa však do nej pustíte v príjemnom prostredí a zaspomínate si so svojimi blízkymi na spoločné momenty, bude vás to baviť.

GIF

Hrajte sa

Skúste sa na chvíľu vrátiť do detských čias a nakazte tím aj ostatných spoludovolenkárov. Hrajte sa, bláznite a súťažte. Vyplavia sa vám endorfíny a ako bonus budete plní energie. Svoje miesto na dovolenke majú aj spoločenské  a kartové hry.

GIF

Zdroj gif obrázkov: http://giphy.com/