Aj keď necestujeme na poslednú chvíľu a na dovolenku sa poctivo pripravujeme, minimálne jednu z týchto 9 vecí vždy zabudneme doma.

1. Lieky

Ak zabudnete lieky od bolesti, či sprej do nosa, nie je to žiadna tragédia. Vo väčšine krajín nemáte problém tieto lieky zohnať. Ak však zabudnete niečo špeciálnejšie, teda lieky, ktoré máte na predpis, budete mať pravdepodobne problém. Pozor by si mali dať najmä ľudia trpiaci chorobou, ktorá sa bez užitia daného lieku môže zhoršiť a spôsobiť tak ťažké zdravotné komplikácie.

2. Nabíjačka

Tak ako sa stal mobilný telefón neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života, tak sa na neho spoliehame aj na dovolenke. Zvečňujeme ním pamätné momenty, natáčame videá a navyše sa s ním cítime bezpečnejšie, keďže sa môžeme kedykoľvek spojiť s našimi blízkymi. Mobil si doma nezabudneme. Nabíjačku však zabúdame pravidelne.

GIF

3. Teplé oblečenie

Cestujete k moru, tešíte sa na horúci piesok a na krásne opálenú pokožku. Ak však práve necestujete do Egypta, pokojne sa môže stať, že sa budete niekde pri rozbúrenom mori v žabkách a kraťasoch triasť od zimy a nepomôžu ani miešané drinky. Vždy si radšej pribaľte teplú mikinu a dlhé nohavice.

GIF

4. Kópie dokladov

Doklady môžete stratiť, ukradnú vám ich, prípadne sa vám zničia. Je preto nanajvýš praktické, spraviť si doma kópiu všetkých dôležitých dokladov, vložiť ich do fólie a zbaliť do inej tašky ako ich originály. Toto síce ovládate, doklady si poctivo okopírujete, nachystáte, odídete a necháte ich na stole.

5.  Leukoplast

Prechádzate sa po Benátkach a jediné na čo dokážete myslieť sú otlaky na nohách. Leukoplast vám môže, doslova, vylepšiť spomienky na dovolenku. Tiež sa zíde pri nepredvídateľných drobných poraneniach. A napriek tomu zostáva doma v zásuvke.

6. Knihy a časopisy

Ak sa tešíte na to, že si na pláži pod slnečníkom otvoríte dobrú knihu, na ktorú ste sa celý rok tešili, skúste ju nezabudnúť doma na polici. V Chorvátsku či Turecku totiž veľmi ťažko zoženiete niečo na čítanie v slovenčine či češtine, a pokiaľ nie ste jazykovo zdatní, nezostane vám nič iné, ako kresliť prstom do piesku.

GIF

7. Dáždnik

V myšlienkach sa už vlníte na nafukovačke v azúrovom mori a na takú nudnú vec akou je dáždnik pri balení vôbec nemyslíte. Spomeňte si však na bod tri, a k tomu, ako mrznete v žabkách a kraťasoch, pridajte ešte ľadový dážď, ktorý vám zmáča aj to posledné súché tričko.

8. Šiltovka, pyžamo, ponožky

Tieto tri druhy oblečenia zabúdame pravidelne. Chvalabohu si ich môžeme kúpiť za lacný peniaz prakticky kdekoľvek. Ak sa však v ničom nevyspíte tak dobre ako vo vašom károvanom pyžame, do sandálov potrebujete bambusové ponožky a na hlave máte najradšej šiltovku s vrtuľkou, myslite na to aj pri balení.

9. Poistenie

Až keď už sú kufre natlačené na prasknutie a vy si konečne pri telke vyložíte nohy a v hlave všetko sumarizujete, napadne vám, že ste sa zabudli do zahraničia poistiť. V Genertel sa môžete poistiť na poslednú chvíľu za cenu od 3,30€. Všetko vybavíte cez internet zopár klikmi. Ak si nespomeniete pri telke ale až na pláži, môžete sa poistiť aj zo zahraničia. A aby ste na poistenie nemuseli myslieť vždy, keď vytrčíte päty za hranice, máme pre vás celoročné poistenie len za 17,99€. Všetko potrebné sa dozviete na genertel.sk/cp.

Bonus – Nezabudnite na Kevina

Pred odchodom skontrolujte, či máte všetkých účastníkov zájazdu. Aj keď to znie neuveriteľne, môže sa stať, že na niekoho zabudnete. Môjmu známemu sa napríklad stalo, že cestou do Bulharska zabudol na pumpe 4-ročného syna a zistil to až po pár kilometroch cesty po diaľnici. Chvalabohu, všetko dobre dopadlo. 🙂

GIF