Na letnú dovolenku sa každý z nás teší azda už od začiatku roka, no zároveň platí, že cestovanie so sebou prináša stres. O to väčší, ak na cesty vyrazíte spolu s vašimi potomkami.

Otázky typu „kedy tam už budeme?“ určite dobre poznáte. Ak sa podobné otázky začnú opakovať čoraz častejšie a vy ste ledva prekročili hranice Slovenska, cesta k moru sa razom môže zmeniť na nočnú moru. Vyhnite sa nechcenému stresu a nielen dovolenku, ale už cestu na ňu si starostlivo naplánujte. Okrem toho, že si na aute necháte skontrolovať všetky dôležité súčasti, premyslite si, ako počas cesty zabavíte svoje deti.

Pripravte pre deti zábavu
Vyhnite sa stresu plánovaním. Do auta pribaľte obľúbené hračky vašich detí a dopredu pripravte rôzne slovné hry, aby sa deti zbytočne nesťažovali a cesta im rýchlo ubiehala. Všímajte si spolu okoloidúce autá, rátajte napríklad všetky červené či bláznivé krikľavé. Menšie deti ocenia aj rozprávky, s väčšími si zahrajte „hádaj, na čo myslím“ alebo meno, mesto, zviera, vec. Počas cesty robte časté prestávky, aby sa celá posádka mala možnosť trochu ponaťahovať a rozhýbať.

Nezabudnite na dôležité čísla
Majte pri sebe všetky dôležité telefónne čísla, ako napríklad čísla tiesňových liniek, číslo na svoju poisťovňu aj asistenčné služby zo zahraničia, prípadne kontakt na Ministerstvo zahraničných vecí pre pomoc občanom. „Nezabudnite si so sebou zobrať aj Správu o nehode v niektorom zo svetových jazykov a zelenú kartu k povinnému zmluvnému poisteniu“, radí Miroslav Chovan, riaditeľ poisťovne Genertel.

Spoľahnite sa na asistenčné služby
Dobrá poisťovňa vám k povinnému zmluvnému poisteniu (PZP) pribalí aj balík asistenčných služieb, ktoré môžete využiť tak doma ako i v zahraničí. Ak sa na cestách ocitnete v núdzi, pokazí sa vám auto, dostanete defekt, stačí zavolať na číslo asistenčnej služby. K dispozícii sú 24 hodín denne, kedykoľvek ich potrebujete. Takéto PZP s balíkom asistenčných služieb zadarmo získate od poisťovne Genertel. Poistite svoje auto výhodne už od 59 Eur za rok.