1. Podocho

Pojazdný dopravný cholerik je nervózny vždy a zo všetkého. Šoférovanie je pre neho spôsob filtrovania svojich problémov. Vyznačuje sa prehnanou gestikuláciou, krikom (ktorý, bohužiaľ pre neho, nikto okrem spolujazdcov nepočuje) a trúbením. V najhoršom prípade, ak ho niečím naštvete a zostanete stáť na semafore či v zápche, je schopný vystúpiť z auta a klopať vám na okno. Vtedy radíme okno ani dvere neotvárať.

GIF

2. DJ

DJ sa s vami rád podelí o svoj hudobný vkus. Auto subwoofer je pre neho rovnako dôležitý ako volant. Počujete ho už z diaľky a prezrádzajú ho aj silnejúce vibrácie. Do rytmu si pokyvkáva hlavou a teší sa z toho, ako môže aj ostatným vodičom spríjemniť deň vypeckovaným songom.

GIF

3. Multi-tasker

Multi-tasker stíha okrem šoférovania ešte množstvo iných vecí. Kombinuje súčasne niekoľko činností – jedenie, telefonovanie, chatovanie, pitie take-away kávy, prepínanie rádia, čistenie okuliarov, a v prípade nežného pohlavia aj úpravu make-upu. Pozor, tento typ vodiča môže byť životu nebezpečný.

GIF

4. Zelenáč

Vytreštené oči, stuhnuté telo, pomalá jazda a časté brzdenie prezrádzajú zelenáča za volantom. Tí úprimnejší sa k svojmu zelenáčstvu priznajú aj vylepeným Z-kom. Buďte k nim zhovievaví, každý bol raz v ich koži.

GIF

5. Pretekár

Je jedno či má Fábiu alebo Q7. Pretekár chce byť vždy a všade prvý. Jeho manévre sú nečakané a často vzbudzuje aj v iných vodičoch chuť súťažiť. Tiež neberie ohľady či a kedy bude po obehnutí brzdiť. Chce byť jednoducho pri tej odbočke prvý.

GIF

6. Samotár

Smutný je príbeh šoféra samotára. Nevie totiž, že sa na ceste nenachádza sám a sú okolo neho aj iné autá. Zriedkakedy kontroluje späťáky a nevie čo sú smerovky. Často býva krátkozraký a nechápavý. Vidí len niekoľko metrov pred svoje auto a nechápe kto a prečo na neho trúbi.

GIF

7. Uvedomelý pohoďák

Ideálny typ šoféra. Je stále pokojný, reaguje rozvážne a včas. Jeho jazda je predvídateľná, nespôsobuje žiadne kolízie. Navyše vás obdaruje aj priateľským úsmevom.

GIF