Výhody havarijného poistenia oproti PZP sú nepopierateľné. Máte poistené škody na vlastnom aute, ktoré nešťastnou náhodou spôsobíte sami, alebo vás postihne nepredvídateľná živelná udalosť ako napríklad krúpy či pád konára vo víchrici.

Havarijné poistenie vám pomôže aj vtedy, ak sa na vašom aute vyzúri nejaký vandal, a značne uľahčí aj riešenie poistnej udalosti, aj keď je škoda plnená z PZP vinníka.

Toľko k tomu, prečo je havarijné poistenie tá pravá ochrana pre vaše auto, financie, aj nervy. Teraz sa pozrime na to, ako by moderné havarijné poistenie malo vyzerať.

Uzavretie poistenia online

V dnešnej dobe človek nechce plánovať stretnutie s poistným poradcom na pobočke. Chce si uzavrieť poistenie sám cez internet. Očakáva, že celý proces poistenia bude jednoduchý, všetky informácie mu budú podané zrozumiteľnou formou a všetko bude šliapať ako hodinky. Ak si náhodou nie je istý, očakáva, že mu bude poistenie vysvetlené a rovnako rýchlo uzavreté prostredníctvom pár-minútového hovoru s vyškoleným predajcom.

Všetky dokumenty okamžite na e-mail

Posielať papierové dokumenty poštou sa môže zdať niekomu ako poriadny prežitok, napriek tomu sa s tým stále stretávame. Pritom tým ničíme prírodu, dokumenty si musíme archivovať v policiach a čakať na ich doručenie poštou. Moderné havarijné poistenie znamená aj to, že všetky dokumenty si buď stiahnete cez odkaz priamo na stránke poisťovne, alebo vám budú doručené na vašu e-mailovú adresu, kde ich ľahko kedykoľvek nájdete.

Platba online

Aj vy ste si zvykli, že všetky online objednávky dokážete zaplatiť len naťukaním údajov z vašej platobnej karty? Prečo by práve poistenie malo byť výnimkou? Nemalo. Platba kartou alebo cez internet banking, dokonca s použitím špeciálneho QR kódu, sa nestáva len niečím požadovaným, ale úplnou samozrejmosťou.

Obhliadka vozidla cez aplikáciu v mobile

Po uzatvorení havarijného poistenia musí pre nadobudnutie jeho platnosti prebehnúť ešte obhliadka vozidla. Keď už si klienti v roku 2019 uzavrú poistenie sami, nechcú sa stretávať technikom, ktorý si musí nájsť termín na obhliadku ich auta. Pokrokové poistenie ponúka klientovi možnosť spraviť si obhliadku svojpomocne, cez vlastný smartfón.

Samoobhliadka u nás

K online poisteniu Genertel patria všetky výhody digitálnej doby. Samoobhliadku vozidla ponúkame podľa podmienok k nášmu havarijnému poisteniu. Ako funguje?

  1. Uzatvoríte si u nás havarijné poistenie.
  2. Kliknete na odkaz v e-maile alebo SMS a začnete samoobhliadku.
  3. Aplikácia je webová – to znamená žiadne sťahovanie ani inštalovanie.
  4. Vytvoríte 14 fotografií – 12 fotografií vozidla a 2 fotografie technického preukazu.
  5. Aplikácia vás prevedie celým procesom – ilustrácie vám ukážu, ako správne nafotiť vozidlo.
  6. Vyplníte dodatočné údaje a fotky odošlete.

 

Generácie modernej doby považujú za samozrejmé, že poistenie pre nich nebude zdĺhavým nezrozumiteľným procesom. Chcú sa rozhodnúť rýchlo, objednať ešte rýchlejšie a vybaviť všetko na počkanie z domu, auta, či z kaviarne. A povinnosťou poisťovne je držať krok s dobou a ponúknuť svojim klientom presne to, čo očakávajú.