B r a t i s l a v a, 14. marca 2013 – Klienti poisťovne Genertel, ktorí za minulý rok aspoň raz využili asistenčnú službu, by ju svojim známym určite odporučili. Vyplýva to z výročnej správy spoločnosti Europ Assistance, ktorá poisťovni Genertel poskytuje asistenčné služby.

Hodnotenie kvality asistenčných služieb

Číslo počtu sťažností hovorí o kvalitách poskytovaných služieb samé za seba. Za minulý rok nebola zaznamenaná ani jedna sťažnosť. Na jednotku klienti ohodnotili profesionálny prístup a ochotu odťahovej služby, včasnosť pristavenia náhradného vozidla a spokojnosť s ním, ako aj celkovú kvalitu poskytovaných služieb.

Vo väčšine prípadov sa využívala odťahová služba

Väčšina vodičov volala na číslo asistenčnej služby, aby im pomohla s odtiahnutím vozidla. Týkalo sa to 77% prípadov. Ďalších 21,5% vodičov využilo služby diaľničnej asistencie. Najčastejšou príčinou asistenčného zásahu bola porucha vozidla (42%), nehoda (29%), vybitá batéria (16%), v ďalších prípadoch problém s kľúčmi, defekt a zámena či nedostatok paliva.

asistencne sluzby

Zdroj: Europ Assistance – Rozdelenie poskytnutých služieb

Zásahy doma aj v zahraničí

Asistenčná služba nezasahovala len na domácej pôde. Jej služby sa využívali aj v zahraničí, najčastejšie v Rakúsku, Česku, Nemecku, Chorvátsku, Maďarsku a Taliansku. Klienti poisťovne Genertel sa tak môžu spoľahnúť na jej služby, kdekoľvek sa nachádzajú. O pomoc či radu na cestách je možné požiadať 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Stačí zavolať na číslo asistenčnej služby.

Príchod špecialistov do 60 minút

Pokiaľ sa klienti poisťovne Genertel dostanú do situácie, ktorá vyžaduje pomoc asistenčnej služby, 89,8% z nich nečaká na príchod špecialistov dlhšie ako 45 minút. Vo vyše dvadsiatichdvoch percentách prípadov špecialisti dorazili na miesto určenia už do 30 minút.