O rozdieloch medzi povinným zmluvným poistením a havarijným poistením sme písali v článku venovanom téme – prečo sa havarijné poistenie oplatí. Základný rozdiel je v tom, že PZP chráni auto, na ktorom ste vy spôsobili škodu a havarijné poistenie chráni vaše auto. Radi by sme vám predstavili naše nové havarijné poistenie, ktoré sme vytvorili na mieru pre našich klientov.

Najčastejšie riziká v základnom balíčku

V základnom balíčku nášho havarijného poistenia máte poistené hlavné riziká, ktoré vám na cestách hrozia. Sú to havária, živelná udalosť a vandalizmus.

  • Havária – Haváriou je zrážka s pohyblivým alebo nepohyblivým objektom. Pohyblivým objektom môže byť nielen auto, ale aj zviera alebo človek. Nepohyblivým objektom je napríklad stojace vozidlo alebo stena, stĺp, plot a pod. Ak bude pri takejto zrážke poškodené alebo zničené vaše vozidlo alebo jeho časť, opravu škôd môžete uhradiť z vášho havarijného poistenia.
  • Živelná udalosť – Ak by na vaše auto spadol strom alebo iný predmet, ak by bolo poškodené požiarom, bleskom, krupobitím či záplavou, to všetko patrí medzi živelné udalosti. Dokonca aj vyčíňanie hlodavca, ktorý vám prehryzie káble, nemusíte platiť z vlastného vrecka.
  • Vandalizmus – Havarijné poistenie myslí aj na neprajníkov.  Ak vám niekto úmyselne poškriabe lak kľúčom alebo inak poškodí vaše auto, hnev  vám pomôžu aspoň trošku zmierniť preplatené náklady na opravu.
  • Náhradné vozidlo – V prípade potreby máte v základnom balíčku poistenia aj náhradné vozidlo na 3 dni zadarmo.

havaria

Pripoistenia si vyberáte sami

Vďaka doplnkovým poisteniam platíte len za to, čo chcete. Pripoistenia si vyberáte priamo pri uzatváraní poistenia a naša online kalkulačka vám automaticky prepočíta cenu so zvoleným pripoistením.

  • Poistenie skiel bez spoluúčasti – Sklá sú citlivá záležitosť. Ak ich chcete mať špeciálne chránené, môžete si vybrať doplnkové poistenie skiel. Vďaka nemu máte zasklenie vozidla bez spoluúčasti, a to do výšky 2000€ na jedno poistné obdobie (1 rok). Medzi sklá sa počítajú všetky okná, sklá svetlometov aj spätné zrkadlá.
  • Poistenie batožiny – Toto pripoistenie sa týka batožiny, ktorá je dopravovaná poisteným vozidlom. Poistené máte poškodenie, zničenie, ukradnutie alebo stratu batožiny.
  • Poistenie úrazu – Vďaka poisteniu úrazu sú poistené všetky osoby dopravované poisteným vozidlom, vrátane vodiča. Kryté sú prípady trvalých následkov a liečenia, ale aj toho najhoršieho, úmrtia.
  • Poistenie krádeže – Zostať zrazu bez auta aj bez peňazí je poriadny šok. Poistenie síce krádeži nezabráni, pomôžem vám však z nepríjemnej finančnej situácie.

vandalizmus

Výhody pre každého klienta

Cena poistenia je jeden z najvýznamnejších faktorov, na základe ktorého sa pri kúpe rozhodujeme. U nás odmeňujeme klientov, ktorí jazdia bezpečne, a za bezškodovosť máme pre nich nižšiu cenu poistenia. Cena však nie je všetko, za dôležité u nás považujeme aj kvalitné a rýchle služby. Preto si naše poistenie môžete uzatvoriť rýchlo a jednoducho online alebo cez telefón na 0850 555 555. Navyše k nemu získate aj asistenčné službyopravu čelného skla u našich zmluvných opravcov zadarmo.

asistencne sluzby