Býva zvykom, že vozidlá staršie ako 10 rokov sa havarijne nepoisťujú, pretože poistné vychádza draho. Čo však v prípade, ak vám podbehne zver alebo nájdete ráno Vaše auto poškodené? Kto vám zaplatí škody na aute, často jedinom dopravnom prostriedku v rodine?

Oprava auta dokáže veľakrát nabúrať rodinný rozpočet. Tejto nepríjemnej situácii však možno pomerne jednoducho predísť. A to výhodným havarijným poistením, ktoré pri stanovení ceny poistenia zohľadňuje aj vek vozidla.

Havarijné poistenie teda nie je povinné, no môže vám ušetriť množstvo nečakaných výdavkov. Ste nepochybne dobrý vodič, ale bude taký dobrý aj ten, čo pred domom alebo pred nákupným centrom parkuje vedľa vás? Povinné zmluvné poistenie (PZP) vám škody na aute nenahradí, pokiaľ nepoznáte vinníka. V takejto situácii vás môže „zachrániť“ spomínané havarijné poistenie.

Poistenie auta za rozumnú cenu

Havarijné poistenie SOS je vhodné práve pre vozidlá, ktoré majú už čo-to za sebou. „U nás sa oplatí havarijne poistiť aj vozidlo staršie ako 10 rokov“, hovorí Miroslav Chovan, riaditeľ poisťovne Genertel. A dodáva, že pri výpočte poistného sa berie do úvahy aj vek vozidla, vodičské skúsenosti ako aj bezškodový priebeh, za ktorý je možné dostať zľavu až 50% z ceny poistného.

Napríklad 56-ročný vodič z Pezinka jazdiaci na vozidle značky Škoda Felicia z roku 2007 zaplatí za Havarijné poistenie SOS len 88,01 Eur za rok.

Čo kryje havarijné poistenie?

Havarijné poistenie  SOS kryje škody na Vašom vozidle, a to v prípade:

  • nárazu do iného vozidla, predmetu či zvieraťa,
  • krádeže poisteného vozidla alebo jeho častí,
  • poškodenia vozidla vandalmi,
  • škody spôsobenej živelnými pohromami,
  • škody na sklenených častiach poisteného vozidla.

Ako klient poisťovne Genertel dostanete k havarijnému poisteniu aj balík asistenčných služieb celkom zadarmo. Sú s vami vždy, keď ich najviac potrebujete – 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Stačí zavolať na číslo asistenčnej služby a pomoc je na ceste.

Havarijné poistenie možno vybaviť za pár minút

Uzavrieť zmluvu o havarijnom poistení je v Generteli naozaj jednoduché. Možno ho vybaviť online alebo telefonicky za pár minút, čím výrazne šetrí čas aj peniaze. Chcete zistiť výšku havarijnej poistky pre vaše auto? Využite našu online kalkulačku! Po zadaní základných údajov o vás a vašom aute je nezáväzná kalkulácia na svete. Pokiaľ sa vám cena zapáči, stačí potvrdiť a od toho okamihu máte auto poistené a rodinný rozpočet chránený.