Všeobecne je zaužívaný názor, že ženy nie sú dobré vodičky, dokonca, že vo veľa prípadoch je ich šoférovanie hotová katastrofa. Možno ste ani netušili, že niektoré črty, typické pre nežné pohlavie, sa pri šoférovaní zídu. Samozrejme, všetko záleží od človeka a nič neplatí všeobecne. Aj žena však môže byť dokonalou vodičkou.

GIF

Všímavosť

Okrem toho, že si žena všimne blonďavý vlas na saku, neumytý hrnček či špinavú ponožku pod posteľou, zíde sa jej táto vlastnosť aj pri šoférovaní. Ženy sú nepretržite v strehu. Sledujú, čo sa deje, a neustále vyhodnocujú. Nedostanú sa do stavu „prázdnej mysle“ ako to vedia muži (najmä počas rozhovoru 🙂 ).

GIF

Empatia

Ženy sú vo všeobecnosti citlivejšie ako muži, resp. si svoje pocity viac pripúšťajú a dávajú ich najavo. Preto sa správajú empatickejšie aj k ostatným vodičom. Súcitia s tými, ktorí jazdia opatrne, chápu, ak sa niekto niekam ponáhľa, odpustia nejedno prudké zabrzdenie. Z toho vyplýva, že je ich jazda často ohľaduplnejšia.

GIF

Žiaden hazard

Ženy majú menší sklon riskovať. Nepotrebujú za každú cenu predbiehať, sú trpezlivejšie, viackrát si premyslia danú situáciu. Tieto úkony ich možno spomaľujú, pre ženy je však bezpečnosť na prvom mieste. Auto pre ne znamená prostriedok, ktorým sa pohodlne dopravia z bodu A do bodu B, nie prostriedok na pretekanie s ostatnými vodičmi.

GIF

Dodržiavanie pravidiel

Okrem toho, že sa žena viac obáva pokuty a prípadného stretu s cestnými policajtmi, sú pre ňu pravidlá cestnej premávky ako „sväté písmo“. Striehne na značky a signalizačné znamenia. Žena je vždy pripútaná, nejazdí pod vplyvom alkoholu a dodržiava predpísanú rýchlosť. Podľa prieskumu dosahujú ženy, vďaka svedomitej príprave, v priemere lepšie výsledky pri teoretických testoch v autoškole.

GIF

Viac vecí naraz

Sledovanie cesty, utišovanie dieťaťa, hľadanie cumlíka v kabelke, a to všetko naraz? Pre ženu – matku, každodenná realita. Aj keď sa musia mamičky sústrediť hneď na niekoľko vecí súčasne, ich ostražitosť neklesá. Ako sme spomínali vyššie, bezpečnosť je na prvom mieste. Tobôž, ak je v aute dieťatko. O vodičoch multi-taskeroch si môžete viac prečítať v našom článku tu.

GIF

Menšia nehodovosť

Prieskumy ukázali, že dámy spôsobujú menej dopravných nehôd s fatálnym následkom. Preto páni, neprevracajte očami nad ženami – vodičkami. Do cieľa s nimi zájdete možno pomalšie, ale isto.

GIF

Zdroj obrázkov: giphy.com