Domov je to najcennejšie. Paradoxne, na poistenie bývania väčšinou nemyslíme, pokiaľ nás k tomu nedotlačí napríklad hypotéka alebo sa nám v minulosti nestala nepríjemná udalosť. A pritom poistenie vášho domova vôbec nemusí byť drahé, prináša so sebou aj množstvo výhod a uzavriete si ho naozaj jednoducho, napríklad doma na gauči.

Prečo je dôležité mať poistený domov

Tak ako každé poistenie, aj poistenie vášho bývania má jednu obrovskú výhodu. Zaplatíte relatívne malú čiastku a ak vás prekvapí neočakávaná udalosť, dostanete finančné prostriedky, aby ste mohli dať všetko do poriadku. V prípade domova je to o to dôležitejšie, že ste naň úplne odkázaní. Preto máme pre vás poistenie majetku, ktoré ponúka vysoké krytie ale zároveň je cenovo dostupné. Pozrite sa naň bližšie.

Čo si želáte poistiť?

Pri poistení majetku si v prvom kroku môžete vybrať, aký typ bývania si chcete poistiť. Na výber máte rodinný dom, byt, ale aj rekreačnú chatu. Ďalej sa rozhodnete, či sa bude poistenie vzťahovať na nehnuteľnosť, zariadenie domácnosti, alebo oboje. Aký je rozdiel? Môžeme si to vysvetliť na jednoduchom príklade: Ak by ste váš domov otočili hore nohami, tak nehnuteľnosť je to, čo zostane a domácnosť je všetko ostatné, čo vypadne. 🙂

Poistenie nehnuteľnosti

Toto poistenie sa vzťahuje na nehnuteľnosť, ktorá sa nachádza na mieste poistenia, ktoré uvediete pri jeho uzatváraní. Ale to nie je všetko. Okrem samotnej nehnuteľnosti máte automaticky poistené aj:

  • vedľajšie stavby (ak ide o byt tak garáž, pokiaľ je súčasťou bytového domu),
  • stavebný materiál, stavebné mechanizmy a stavebné náradie,
  • pevné súčasti náhrobného pomníka,
  • okrasnú záhradu,
  • zodpovednosť z vlastníctva nehnuteľnosti.

Poistenie domácnosti

Ako sme už spomínali, toto poistenie zahŕňa všetky veci v domácnosti, s ktorými teoreticky viete hýbať. Okrem toho sa poistenie domácnosti vzťahuje aj na:

  • príslušenstvo automobilov, prívesov, motocyklov a mopedov,
  • zodpovednosť z občianskeho života,
  • veci vyššej hodnoty.

Špeciálnou časťou pri poistení domácnosti je prípad krádeže. Pri poistnom plnení je dôležité, akú úroveň zabezpečenia máte. V zásade, čím náročnejšie je pre páchateľa prekonať zabezpečenie, tým vyšší je limit poistného plnenia.

Ako si uzatvoriť poistenie a kedy je platné

Genertel poistenie majetku si môžete uzatvoriť buď na našom webe v prehľadnej poistnej kalkulačke, ktorá vás postupne prevedie všetkými dôležitými časťami poistenia a na záver vám vypočíta cenu. Ak budete so všetkým spokojní, poistenie jednoducho uzavriete. Alebo môžete zavolať našim operátorom na 0850 555 555. Tí vám vysvetlia všetky podrobnosti a tiež vám vypočítajú cenu poistenia, ktoré v prípade záujmu môžete uzavrieť.

Nie je nutná žiadna obhliadka ani posielanie fotografií. Poistenie máte platné hneď od polnoci nasledujúceho dňa. Na váš e-mail potom prídu všetky dôležité dokumenty. Samozrejme, poistenie musíte uhradiť. 🙂

Aké riziká sú v poistení kryté

Poistenie pre váš domov sme vytvorili tak, aby ste si vy nemuseli vyberať z rôznych poistných krytí a obávať sa, že si zabudnete poistiť niektoré dôležité riziko. Kryté máte všetky najčastejšie riziká, ktoré by mohli vašej nehnuteľnosti alebo domácnosti hroziť.

Môžete počítať s poistnou ochranou v týchto prípadoch:

A k tomu ešte viac ako 20 ďalších poistných rizík, ktoré nájdete na našej stránke v dokumente o dôležitých zmluvných podmienkach. Podrobnejšie sa im budeme venovať v ďalšom článku.

Koľko zaplatíte

Nebudeme vás presviedčať o výhodnej cene. Najlepšie bude, ak si ju vypočítate sami pre vaše bývanie v online poistnej kalkulačke. Výhodou je, že poistenie je bez spoluúčasti. Navyše v cene máte aj zodpovednosť za škodu a veľmi užitočné asistenčné služby, ktoré sú vám k dispozícii 24/7. Asistenčná služba vám zabezpečí napríklad príchod technickej pohotovostnej služby, čiže inštalatéra, elektrikára, zámočníka, atď. Kompletný prehľad nájdete v asistenčnom liste.

Pozrite si na konkrétnych príkladoch, koľko môže stáť naše poistenie majetku:

 

POISTENIE NEHNUTEĽNOSTI

 

POISTENIE DOMÁCNOSTI

 

Všetky podrobnosti o poistení majetku Genertel nájdete v našich všeobecných poistných podmienkach, ale radi vám poradia aj naši operátori na čísle 0850 555 555.